Son Güncelleme: May 12, 2014 08:26AM CEST Payment FAQ

1. VIP sorunlarıNasıl VIP üyesi olurum?
Lütfen store.tr.r2games.com adresine gidiniz ve oyun içerisindeki VIP butonuna tıklayınız. Daha sonra, mağaza içerisindeki VIP tabına tıklayınız, gerekli bilgileri girdikten sonra “Şimdi Katıl”a tıklayınız. Üyeliğinizi sağlama almak için lütfen ödeme prosedürleri ile ilgili gerekli tüm boşlukları doldurunuz. Eğer alternatif ödeme seçeneklerini arıyorsanız, “Şimdi Katıl” butonunun yanındaki “Kredi Kartınız yok mu? Alternatif ödeme seçenekleri için buraya tıklayın” içerisindeki mavi ifadeye tıklayınız.
Eğer karakterimi silersem VIP’de iptal olacak mı?
Ne yazık ki karakterinizi silmiş olsanız bile VIP üyeliğiniz ve bununla gelen para çekimi halen devam edecektir. Üyeliğinizi iptal etmek için lütfen bize içerisinde karakter isminiz, sunucu isminiz, hesabınıza bağlı e-posta adresi ve alım yaptığınız e-posta adresinin bulunduğu bileti sununuz.
VIP üyeliğim neden birden iptal oldu?
Eğer VIP üyeliğiniz belli nedenlerden dolayı iptal olmuş ise, öncelikle lütfen kredi kartınızda miktar olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kredi kartınızda limit bulunuyorsa, fakat VIP üyeliğiniz yine de iptal olmuş ise, lütfen 24 saat sonra alışverişinizi tekrar deneyiniz. İşlem gecikmesi yaşanıyor olabilir.
VIP üyeliğimi nasıl iptal ederim?
 
Lütfen öncelikle buradan: http://www.tr.r2games.com/user R2 Games sayfasına giriş yapın ve hesap bilgilerinizi girin. Daha sonra sayfanın üst kısmında bulunan ‘hesap’ butonuna tıklayın. Sayfanın ortasında 'Hoşgeldiniz...' yazısı göreceksiniz ve bunun altında birkaç tane tab bulunuyor olacak. Bu tablardan "VIP durumu" tab’ına tıklayınız. Burada şu an sizde bulunan tüm VIP hesapları görüntülenebilecektir.
 
2. Ödeme yaptım fakat Altın kazanmadım
1) Ödeme başarısız
 
Lütfen öncelikle buradan: http://www.tr.r2games.com/user R2 Games sayfasına giriş yapın. Hesap bilgilerinizi girin ve sayfanın üst kısmındaki 'hesap' tab’ına tıklayın. Sayfanın ortasında 'Hoşgeldiniz...' yazısı göreceksiniz ve bunun altında birkaç tane tab bulunuyor olacak. "Sipariş Geçmişi" tab’ına tıklayınız. Buradan yapmış olduğunuz tüm ödemelerin listesini görebilirsiniz. Eğer yaptığınız ve size ulaşmayan alışverişiniz burada yok ise, lütfen bize sipariş numaranızı veriniz. Eğer siparişiniz HAZIR durumunda ise, ödemeniz sistemimize henüz geçmemiş demektir.
 
2) Para hesabımdan çekildi fakat siparişim neden hala Hazır durumunda?
 
Bunun nedeni çok büyük ihtimalle siparişinizde kullandığınız kredi kartının reddedilmiş veya süresinin bitmiş olması ve bizim kredi kartınızdan miktarı çekememiş olmamızdan kaynaklanmaktadır. Kredi kartı ekstrenizde çekilmiş olarak görünen miktar büyük ihtimalle başarısız alışverişinizin denemesidir. Bu çeşit miktarlar kredi kartınızdan miktar çekmemekte, yalnızca ekstrenizde çekilecek olan miktar halinde görüntülenmektedir. Bu takım miktarlar, finans enstitüleri ve bankalar tarafından ekstrenizde çekilecek olan miktarların kaydı nedeniyle bulundurulmaktadır. Bu miktarlar hemen kartınızdan çekilmez. Kart sahibinin finansal durumuna göre miktarın çekilmesi 24-48 saatten 5 iş gününe kadar sürebilir.
 
Siparişimi alıp almadığınızı nereden görebilirim?
Ödemenizi aldıktan sonra, siparişiniz bize geçecektir ve size bir adet onay mesajı yollanacaktır. Eğer siparişiniz ile ilgili bir sorun var ise, sizle e-posta aracılığı ile bağlantı kurulacaktır. Lütfen bize siparişinizin fişini (onay mesajı, fişin kopyası) gönderiniz. Mesajınızı aldıktan sonra, probleminizi çözmek için çalışmalarımız derhal başlatılacaktır. Amacımız tüm müşteri sorunlarına 24 saat içerisinde cevap verebilmektir.
 
Sipariş gecikmesi
Certapay/INTERAC aracılığı ile yaptığım ödemelerin size geçmesi ne kadar zaman alır?
 
Debitway/INTERAC Online ödemeleri anında hesabımıza geçer.
Bu , genelde ne kadar sıklıkta ödeme yaptığınıza ve ödeme(leri)nizin toplam miktarına bakar; bazı ödemelerin müşteri hizmetleri temsilcileri tarafından kontrol edilmeleri gerekmektedir. Kontrol edilme zamanı içerisinde ödeme(lerin)nin bize geçmesi 2-3 saati bulabilir.  Eğer sipariş(ler)iniz üç saat içerisinde halen elinize geçmediyse lütfen aşağıdaki talimatları uygulayınız.
    - Kredi(ler)nizin iki saat zaman aralığı içerisinde kredilenmiş olduğundan emin olun.
    - Finans enstitünüz ile hesabınıza geri ödeme yapılıp yapılmadığından emin olmak için bağlantıya geçin.
 
Eğer sipariş(ler)iniz halen elinize geçmedi ise ve müşteri hizmetleri temsilcimiz ile bağlantıya geçmek istiyorsanız, customersupport@ultimatepay.com aracılığı ile bize mesaj yollayınız.
 
Banka Transferi/Dao- Pay/Boku Payment aracılığı ile yaptığım ödemelerin size geçmesi ne kadar zaman alır?
 
Banka Transferi ile yapılan ödemelerin bize geçmesi için 4 iş günü gereklidir. Eğer ödemenizi yaptığınızdan beri 4 iş günü oldu ise , ödemenizi sizin için takip edebiliriz. Lütfen bize bankanızın size verdiği banka transfer fişini .JPG görüntü dosyası olarak tarayınız (mümkün ise) ve Customerservice@paybycash.com aracılığı ile bize yollayınız.
 
MoneyBookers aracılığı ile yaptığım ödememin size geçmesi ne kadar zaman alır?
 
MoneyBookers aracılığı ile yaptığınız ödemeler genellikle anında bize ulaşır. Fakat bazen satıcılar günde kullanılan Moneybookers limitine sınır koyabilirler. Eğer satıcınız günde belli bir limitte moneybookers kabul ediyorsa biraz gecikme yaşanabilir.
 
3. Reddedilmiş Ödeme
 
Ultimate Ödeme aracılığı ile yaptığım ödemeyi PayPal neden kabul etmiyor?
 
 PayPal aracılığı ile yapılan ödemelerin reddedilmeleri için birkaç sebep bulunmaktadır. Genellikle bu sorunlar PayPal’ın hesap onaylaması ile alakalı, alışveriş yaptığınız satıcının günlük alışveriş kısıtlaması koyması ile alakalı veya alışverişinizin sahte veya risk taşıması ile alakalı olabilir.

Lütfen aşağıdaki talimatları uygulayınız: Please try the following steps: 

- PayPal hesabınızın fatura bilgilerinin ve adresinizin doğru olup olmadığını kontrol ediniz.

- Onaylanmış bir PayPal hesabınızın olup olmadığından emin olunuz.

- Adresinizin PayPal tarafından onaylandığından emin olunuz.

- Eğer başka birisi için ödeme yapıyorsanız, lütfen PayByCash sipariş sayfasındaki boşluklara kendi bilgilerinizi değil, o kişinin bilgilerini yazınız.

Eğer ödemeniz halen reddediliyor ise, lütfen bu alışverişin ödeme şekli için farklı bir ödeme metodu seçiniz ve bizden ödeme yapabilmek için hesabınızın beyaz listeye alınması için irtibata geçiniz.

Eğer hesabınızla ilişkilendirilmiş bir kredi kartı bulunmuyor ise, lütfen PayPal’da kalan miktarınızın sipariş miktarınıza yetip yetmediğini kontrol ediniz. Satıcılarımızın çoğu , sipariş kabul edilmeden önce otomatik olarak kalan miktarı kontrol eden ekspres-çıkış metodunu kullanmaktadır. Eğer kredi kartınız yok ise bu yolu tercih edebilirsiniz, fakat e-Çıkış sürecinin tamamlanması 3-7 iş gününü alabilir.
 
 
Ultimate ödeme aracılığı ile yaptığım alışverişte kredi kartım neden kabul edilmiyor?
 
Kredi kartı ödemelerinizin kabul edilmemesi durumunun birkaç sebebi olabilir. Çoğu sebep, kredi kartı şirketiniz ile alakalıdır. Kabul edilmeme sebebi kartınızın, bizim güvenlik sistemimizden geçememesi ile de alakalı olabilir.
  Hesabınızın korunması ve güvenliğini esas aldığımız için, kredi kartı bilgilerinizin çalınması ihtimaline karşı birçok önlem almaktayız. Eğer siparişiniz reddedilmiş ise, lütfen aşağıdaki talimatları uygulayınız:

- Hesap bilgilerinizin ve adresinizin doğru olup olmadığını kontrol ediniz.

- Eğer başka birisi için ödeme yapıyorsanız, lütfen sipariş sayfasındaki boşluklara o kişinin bilgilerini değil, kendi bilgilerinizi yazınız.
- Eğer servisimizi yeni kullanmaya başladıysanız, belli bir zaman içerisinde yapabileceğiniz alışverişlerde bir kısıtlama olabilir. Lütfen 5 iş günü beklemeyi ve daha sonra ödeme yapmayı deneyiniz. Servisimizi kullanmaya devam ettikçe, kısıtlama süreniz git gide azalacaktır.

Eğer ödemeniz reddedilmiş ise, bu alışveriş için farklı bir ödeme metodu seçmeniz gerekmektedir.
PayByCash kullanırken neden Kredi Kartına nazaran daha fazla ücret ödemek zorundayım?
 
Bizim size alternatif ödeme metodları sunabilmemiz için , farklı finans şirketleri kullanmamız gerekmektedir. Bu finans şirketleri bizden bu servisi size sunabilmemiz için belli bir miktar ücret istemektedirler. Biz de, bu servisi size sunarken sizden belli bir miktar ücret istemekteyiz.
 
Neden Facebook kredilerimi alamadım?
Facebook üzerinden belli başlı oyunları veya uygulamaları satın alırken, iletişim sorunları nedeniyle ödemeniz oyunda görünmeyebilir. Bu durum meydana geldiğinde, Facebook kredilerinizi kontrol ediniz. Eğer alışverişinizden sonra kredi miktarınızda bir artış görünmüyor ise, tekrar ödeme yapmayı deneyip Facebook kredinizi tekrar kontrol ediniz.
Facebook kredi miktarınızı kontrol etmek için aşağıdaki talimatları uygulayınız:
-www.facebook.com aracılığı ile Facebook hesabınıza giriş yapınız.
-Facebook profilinizin sağ üst köşesinde bulunan "Hesap" tab’ına tıklayınız.
-"Hesap Ayarları" na tıklayınız.
-"Ödemeler" tabına tıklayarak Facebook Kredi miktarınızı kontrol ediniz.
Alınmamış kredileriniz ile ilgili Facebook’a bu linkten bir mesaj yollayabilirsiniz: https://www.facebook.com/help/contact_us.php?id=191099177590108
Western Union QuickPay Ödemesinin size ulaşması için ne kadar süre gereklidir?
Çoğu Western Union QuickPay ödemeleri bize, ödemeden sonraki bir saat içerisinde geçer. Eğer ödemenizin bize geçmesi 2 saatten fazla sürer ise, form’a Para Transferi Kontrol Numarası (MTCN) yazarak bizimle iletişime geçiniz.
MoneyGram Ödemesinin size ulaşması için ne kadar süre gereklidir?
MoneyGram  ödemeleri bize , alışverişinizden 3-6 saat sonra geçmektedir. Eğer 12 saat sonra halen ödemeniz bize ulaşmamış ise, biz ödemenizin takibini yapabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz ve takip edebilmemiz için MoneyGram’in size verdiği ödeme referans numaranızı bize yollayınız.
 
Balen/kristal satın alabiliyorum fakat VIP satın alamıyorum
 
Bunun nedeni büyük ihtimal ile kredi kartı şirketinizin otomatik tekrar ödemeleri kabul etmemesi ile alakalıdır.
 
Bu sorunu çözmek için yol vardır. Birincisi, bankanızla iletişime geçebilir ve limitlemeyi kaldırmalarını isteyebilirsiniz. İkinci yol, sizin için bir playspan yazabilir ve kartı kaldırmalarını isteyebilir ve başka bir kart kullanabilmenizi sağlayabiliriz (Fakat bu yol 7-10 gün sürebilir). Üçüncü çözüm, direk r2games.com’a gidebilir ve “Kredi Kartınız yok mu? Alternatif ödeme seçenekleri için buraya tıklayın” opsiyonunu seçebilir ve başka bir ödeme metodu ile ödeme yapabilirsiniz. Son yol ise otomatik-yenileme sağlamayan aylık ödeme opsiyonudur.
 
Arkadaşlarım için altın satın alabilir miyim?
 
Başka oyuncular için alışveriş yapmanıza izin verilmemektedir, bu yüzden bunu denediğinizde alışverişleriniz reddedilecektir. Size verdiğimiz bu rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Bu kuralın uygulanmasının sebebi sizin güvenliğinizi garantiye almak içindir.
 
Başka bir karaktere altın transfer edebilir miyim?
 
Aynı kişinin olsa da başka bir karaktere veya sunucuya altın veya VIP transferine izin vermemekteyiz.

Bizimle Bağlantı Kurun